Коли можна виплатити компенсацію за частину відпустки посадовій особі органів місцевого самоврядування

512

Запитання

Посадова особа органів місцевого самоврядування була у відпустці за вислугу років за минулий рік 10 календарних днів і брала частину щорічної відпустки на 20 календарних днів. Друга частина щорічної відпустки — 10 календарних днів запланована у графіку на жовтень. Але через виробничу ситуацію особа не братиме відпустку в жовтні. Чи можна виплатити компенсацію за дні невикористаної відпустки?

Відповідь

Можна, якщо закінчився робочий рік, за який працівник має невикористану частину відпустки.

Посадовим особам органів місцевого самоврядування (ОМС) надають щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів (к. дн.), а тим, які мають стаж служби в ОМС понад 10 років, надають додаткову відпустку тривалістю до 15 к. дн. (ч. 5, 6 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III, Порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток, затверджений постановою КМУ від 27.04.1994 № 250).

Через форс-мажор у працівника зірвалася відпустка: варіанти дій

За бажанням працівника частину щорічної відпустки замінюють грошовою компенсацією, якщо:

В іншому випадку працівник ще не заробив дні відпустки, які можна компенсувати.

До щорічних відпусток належать, зокрема, основна відпустка й додаткова відпустка за стаж служби в ОМС як «інша додаткова відпустка, передбачена законодавством» (ст. 4 Закону про відпустки).

Якщо посадова особа ОМС використала за попередній робочий рік 30 к. дн. щорічної відпустки, за 10 к. д. може отримати компенсацію.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71401

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131767

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13886

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347648