Коли можна виплатити компенсацію за частину відпустки посадовій особі органів місцевого самоврядування

934

Запитання

Посадова особа органів місцевого самоврядування була у відпустці за вислугу років за минулий рік 10 календарних днів і брала частину щорічної відпустки на 20 календарних днів. Друга частина щорічної відпустки — 10 календарних днів запланована у графіку на жовтень. Але через виробничу ситуацію особа не братиме відпустку в жовтні. Чи можна виплатити компенсацію за дні невикористаної відпустки?

Відповідь

Можна, якщо закінчився робочий рік, за який працівник має невикористану частину відпустки.

Посадовим особам органів місцевого самоврядування (ОМС) надають щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів (к. дн.), а тим, які мають стаж служби в ОМС понад 10 років, надають додаткову відпустку тривалістю до 15 к. дн. (ч. 5, 6 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III, Порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток, затверджений постановою КМУ від 27.04.1994 № 250).

Через форс-мажор у працівника зірвалася відпустка: варіанти дій

За бажанням працівника частину щорічної відпустки замінюють грошовою компенсацією, якщо:

В іншому випадку працівник ще не заробив дні відпустки, які можна компенсувати.

До щорічних відпусток належать, зокрема, основна відпустка й додаткова відпустка за стаж служби в ОМС як «інша додаткова відпустка, передбачена законодавством» (ст. 4 Закону про відпустки).

Якщо посадова особа ОМС використала за попередній робочий рік 30 к. дн. щорічної відпустки, за 10 к. д. може отримати компенсацію.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215637

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403420

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250805

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167895

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
26975