Хто встановлює надбавки за високі досягнення праці працівникам самостійного підрозділу органу місцевого самоврядування

695

Запитання

Чи має право керівник самостійного структурного підрозділу встановити працівникам надбавку? Чи це має встановити голова своїм розпорядженням? На які законодавчі норми спиратися?

Відповідь

Усіх працівників виконавчих органів (управлінь, відділів тощо), у т. ч. зі статусом юридичної особи, преміює сільський, селищний, міський голова своїм розпорядженням.

Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначає постанова КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Керівник органу місцевого самоврядування має право встановлювати надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи:

  • керівникам структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам — у розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та надбавки за вислугу років;
  • службовцям — у розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років (

    пп. «в» пп. 1 п. 2 Постанови № 268

    ).

Калькулятор стажу державної служби, служби в ОМС та приведеної дати

Сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об’єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста (ч. 1 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР; далі — Закон № 280).

Сільський, селищний, міський голова:

Сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за виконання наданих йому законом повноважень (ч. 5 ст. 42 Закону № 280).

Закон № 280 не передбачає можливості для керівників виконавчих органів ради видавати накази про встановлення надбавок або преміювання працівників підпорядкованого структурного підрозділу. Наразі такі повноваження мають винятково сільські, селищні, міські голови.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова відпустка посадовій особі ОМС за стаж державної служби

Посадовець органів місцевого самоврядування (ОМС) має можливість щорічної додаткової відпустки за вислугу років. Однак є посадовці ОМС, які мають ще й досвід державної служби. Чи зараховується стаж державної служби у вислугу років такого посадовця? Дізнаємося про це й тривалість таких відпусток.
12352