Працівник проходить медогляд у військоматі: як оплатити день його відсутності

3438
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Працівник надав повістку від районного військомату прибути на один день до призовної дільниці, щоб пройти медогляд. Чи оплачувати день, коли працівник буде відсутній на роботі через проходження медогляду? Як правильно протабелювати його відсутність?

Відповідь

Так, день медогляду маєте оплатити. Чому саме та як протабелювати — пояснимо докладніше.

Відносини між державою і громадянами України у зв’язку з виконанням ними конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни регулює Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232 (далі — Закон № 2232).

Сім новацій від МОЗ у е-лікарняних

Особи, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, зобов’язані проходити медогляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах за рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ч. 10 ст. 1 Закону № 2232).

Нагадаємо норму частини 2 статті 21 Закону № 2232:

Громадяни України для виконання обов’язків, пов’язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, які направляються відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки… на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов’язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров’я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати.

Якщо працівник відсутній у зв’язку з виконанням ним державних та громадських обов’язків, військових зборів, допризовної підготовки, в табелі обліку використання робочого часу проставляють код «ІН» або «22» (відповідно до умовних позначень типової форми № П-5 «Табель обліку використання робочого часу», затвердженої наказом Держкомстату від 05.12.2008 № 489).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплата держслужбовців у 2025 році: посадові оклади та надбавки

Про зміни в нарахуванні зарплати держслужбовців у 2025 році, посадові оклади, граничні розміри премій, доплат та надбавок — говоримо у статті. Скористайтеся підказками експерта і нараховуйте зарплату держслужбовцям без помилок
55612

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
66976

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78954

Індексація зарплати 2025: приклади

Індексація зарплати у 2025 році – швидко і правильно. Скористайтеся прикладами та поясненнями від експерта у статті, щоб знати, коли буде індексація зарплати в 2025 році та впоратися без помилок.
130218