Працівник проходить медогляд у військоматі: як оплатити день його відсутності

2421
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник надав повістку від районного військомату прибути на один день до призовної дільниці, щоб пройти медогляд. Чи оплачувати день, коли працівник буде відсутній на роботі через проходження медогляду? Як правильно протабелювати його відсутність?

Відповідь

Так, день медогляду маєте оплатити. Чому саме та як протабелювати — пояснимо докладніше.

Відносини між державою і громадянами України у зв’язку з виконанням ними конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни регулює Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232 (далі — Закон № 2232).

Сім новацій від МОЗ у е-лікарняних

Особи, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, зобов’язані проходити медогляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах за рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ч. 10 ст. 1 Закону № 2232).

Нагадаємо норму частини 2 статті 21 Закону № 2232:

Громадяни України для виконання обов’язків, пов’язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, які направляються відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки… на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов’язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров’я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати.

Якщо працівник відсутній у зв’язку з виконанням ним державних та громадських обов’язків, військових зборів, допризовної підготовки, в табелі обліку використання робочого часу проставляють код «ІН» або «22» (відповідно до умовних позначень типової форми № П-5 «Табель обліку використання робочого часу», затвердженої наказом Держкомстату від 05.12.2008 № 489).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою