Як відображати в додатку 4ДФ працівників, які перебувають у неоплачуваних відпустках

6248

Запитання

Чи відображати в графі «Працювало за трудовими договорами» додатка 4ДФ до Розрахунку кількість працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами, із догляду за дітьми, у відпустці без збереження зарплати тощо та за якими у звітному періоді не нараховували доходи за ознакою «101»?

Відповідь

⚡️ Апгрейд норми закону про обмін кадровими документами

Податкові агенти та платники ЄСВ зобов’язані подавати до органу контролю за основним місцем обліку у строки, встановлені для податкового кварталу:

  • податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб;
  • сум утриманого з них податку;
  • сум нарахованого ЄСВ (з розбиттям за місяцями звітного кварталу).

Такий розрахунок подають лише за нарахування сум зазначених доходів платнику податку — фізособі податковим агентом, платником ЄСВ упродовж звітного періоду.

Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4 затвердив:

Відомості щодо кількості працівників відображають у додатку 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі — додаток 4ДФ) до Розрахунку. Зокрема, у рядку 4 навпроти напису «Працювало за трудовими договорами» — проставляють кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами) у звітному періоді, за якими нараховують дохід за ознакою «101» (пп. 1 п. 4 розд. ІV Порядку).

В облікову кількість штатних працівників включають:

  • усіх найманих працівників, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше;
  • власників підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували зарплату на цьому підприємстві.

Тож, у графі «Працювало за трудовими договорами» додатка 4ДФ до Розрахунку не відображають кількість працівників:

  • які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами, із догляду за дітьми, у відпустці без збереження зарплати тощо;
  • за якими у звітному періоді не нараховували (виплачували) доходи за ознакою «101».

За інформацією ГУ ДПС у Чернівецькій області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
151600

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
82534

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
105929

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності.
9454