Чи попереджати працівників про вивільнення під час війни за два місяці

1218

Запитання

Чи застосовують до працівників, які вивільняються під час воєнного стану, вимоги законодавства про попередження за два місяці та пропонування іншої роботи?

Відповідь

Бронювання працівників: Мін­еко­но­міки роз’яснює зміни

Про наступне вивільнення працівників попереджають не пізніше ніж за два місяці (ч. 1—3 ст. 49-2 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Цю вимогу не застосовують до працівників, яких вивільняють у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, пов’язаними з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період (ч. 4 ст. 49-2 КЗпП).

Одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці власник пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві.

Отже, у разі вивільнення працівників під час дії воєнного стану у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, не пов’язаними із виконанням мобілізаційних завдань, застосовують порядок, передбачений главою ІІІ-А КЗпП. Винятком є вимоги статті 43 КЗпП щодо попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації на звільнення працівника.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86638

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10144