Чи попереджати працівників про вивільнення під час війни за два місяці

1579

Запитання

Чи застосовують до працівників, які вивільняються під час воєнного стану, вимоги законодавства про попередження за два місяці та пропонування іншої роботи?

Відповідь

Бронювання працівників: Мінекономіки роз’яснює зміни

Про наступне вивільнення працівників попереджають не пізніше ніж за два місяці (ч. 1—3 ст. 49-2 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Цю вимогу не застосовують до працівників, яких вивільняють у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, пов’язаними з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період (ч. 4 ст. 49-2 КЗпП).

Одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці власник пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві.

Отже, у разі вивільнення працівників під час дії воєнного стану у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, не пов’язаними із виконанням мобілізаційних завдань, застосовують порядок, передбачений главою ІІІ-А КЗпП. Винятком є вимоги статті 43 КЗпП щодо попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації на звільнення працівника.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27364

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
28963

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149255

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14356