Чи попереджати працівників про вивільнення під час війни за два місяці
Запитання
Чи застосовують до працівників, які вивільняються під час воєнного стану, вимоги законодавства про попередження за два місяці та пропонування іншої роботи?
Відповідь
Бронювання працівників: Мінекономіки роз’яснює зміниПро наступне вивільнення працівників попереджають не пізніше ніж за два місяці (ч. 1—3 ст. 49-2 Кодексу законів про працю України; КЗпП).
Цю вимогу не застосовують до працівників, яких вивільняють у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, пов’язаними з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період (ч. 4 ст. 49-2 КЗпП).
Одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці власник пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві.
Отже, у разі вивільнення працівників під час дії воєнного стану у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, не пов’язаними із виконанням мобілізаційних завдань, застосовують порядок, передбачений главою ІІІ-А КЗпП. Винятком є вимоги статті 43 КЗпП щодо попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації на звільнення працівника.
За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області
Закон № 2352, що набрав чинності 19 липня 2022 року, змінив багато процедур у трудовому законодавстві. Частина цих змін — результат запровадження воєнного стану, а деякі давно чекали свого часу. Як оновили норми законодавства стосовно звільнення працівників — в консультації експерта