Чи потрібно подавати заяву 1-ОПП, якщо у бухгалтера робота за сумісництвом стала основною

1565

Запитання

Чи потрібно подавати заяву 1-ОПП, якщо у бухгалтера робота за сумісництвом стала основною?

Відповідь

Документи про інвалідність для ставки ЄСВ 8,41%: зміни до Інструкції № 449

Згідно з пунктом 66.4 статті 66 Податкового кодексу юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов’язані подати контролюючому органу відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку 

Для внесення змін стосовно особи, відповідальної за ведення бухгалтерського обліку, юридична особа подає заяву 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку». Заява має бути подана у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків.

Якщо на одному і тому ж підприємстві робота бухгалтером за сумісництвом стає основним місцем роботи (без перерви), подання заяви 1-ОПП не є обов’язковим, якщо дані про цю особу вже повідомлені у останній заяві 1-ОПП. Переглянути облікові дані платник податків може в Електронному кабінеті.

заява 1-опп

Скачати бланк заяви 1-ОПП

Підприємство має подати заяву 1-ОПП у таких випадках:

  • якщо дані про бухгалтера раніше не були надані підприємством до контролюючого органу,
  • якщо відповідна заява за ф. № 1-ОПП не була прийнята у зв’язку з помилками,
  • якщо наявні в ДПС дані про бухгалтера підприємства не відповідають фактичним відомостям про таку посадову особу.

У полі «Дата призначення» має бути вказана дата, з якої особа почала виконувати обов’язки бухгалтера на підприємстві. Якщо така робота спочатку виконувалась за сумісництвом, а потім стала основним місцем роботи (без перерви) має бути зазначена дата початку роботи за сумісництвом.

За інформацією ДПС

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Граничні суми витрат для бюджетних установ: зміни та правила

Як витрачати бюджетні кошти у межах дозволеного? У 2025 році діють граничні суми витрат для бюджетних установ на автомобілі, меблі, комп’ютери, інше обладнання та устаткування, яке в бухгалтерському обліку обліковують як основні засоби чи інші необоротні матеріальні активи. Розповімо, які активи обмежені вартісною межею та які особливості врахувати установам.
116

Звіт №1-послуги (квартальна): інструкція та новий бланк 2025

У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів
25202

Онлайн-курси з бухгалтерського обліку для бюджетних установ

Курси підвищення кваліфікації бухгалтерів бюджетної сфери онлайн. Навчання у Вищій школі Головбуха — це практичні заняття з обліку, зарплат, податків та ревізій. Отримайте нові навички від експертів та сертифікат!
6199

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
43437