Як оформити нещасний випадок на виробництві, що стався в результаті бойових дій

1227

Запитання

Як оформити нещасний випадок на виробництві в результаті бойових дій?

Відповідь

нещасний випадок в результаті бойових дій

Державна служба України з питань праці коментує дії роботодавця, якщо з його працівником стався нещасний випадок в результаті ведення бойових дій. Держпраці роз'яснює, як коректно вказати причини нещасного випадку та що призвело до його настання.

Всі коди подій містяться в Класифікаторі видів подій, причин, обладнання, устатковання, машин, механізмів, транспортних засобів, що призвели до настання нещасного випадку, і наведені в додатку 9.

Які коди потрібно використовувати, якщо причина нещасного випадку – бойові дії

  • Комісії з розслідування нещасного випадку треба застосувати код події 23 – він відповідає нещасному випадку та/або гострому професійному захворюванню (отруєнню), які виникли під час виконання трудових (посадових) обов’язків в результаті ведення бойових дій.
  • Код причини нещасного випадку, який настав через бойові дії, – 42.
  • Код обладнання під час нещасного випадку, який настав через бойові дії, – 969. 

Також Держпраці акцентує увагу роботодавців, що аварія, смерть потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання під час дії воєнного стану не є підставою для здійснення позапланового заходу державного нагляду на підприємстві.

Якщо тимчасово неможливо визначити кандидатури представників підприємства у складі комісії з розслідування нещасного випадку, повідомлення надається із заповненням всіх даних, крім кандидатур представників підприємства. У відповідній графі зазначається пояснення.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14197

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9859

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12989