Як закрити відокремлений підрозділ — дії керівника

Відповідальність за погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу несе юридична особа, яка створила відкоремлені підрозділи.

закриття відокремлених підрозділів

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

Державна податкова служба нагадує, як діяти в разі прийняття рішення про закриття відокремленого підрозділу. Щоб закрити  відокремлений підрозділ доведеться пройти спеціальну процедуру та надати заяву № 8-ОПП.

Відокремлені підрозділи не є юридичними особами. Юридична особа, яка їх створила, наділяє їх власним майном. Керівники відокремлених підрозділів призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності. Відомості про відокремлені підрозділи включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

В разі ліквідації філій, відділень, інших відокремлених підрозділів відповідальність за погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу несе платник податків — юридична особа, яка їх створила.

Після прийняття рішення про закриття відокремленого підрозділу призначається особа, на яку покладаються повноваження щодо закриття та до якої з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами відокремленого підрозділу. Виконання цих функцій може бути покладено на керівника відокремленого підрозділу.

Якщо органом управління юридичної особи не визначено відповідального за закриття відокремленого підрозділу, то такою особою є керівник юридичної особи.

ДПС наголошує, що після рішення про закриття відокремленого підрозділу, заява за формою № 8-ОПП підписується керівником відокремленого підрозділу, особою, відомості про яку включені до ЄДР, або керівником юридичної особи та скріплюється відповідною печаткою.

Нагадаємо, що керівник юридичної особи також забепечує інвентаризацію розрахунків в бюджетних установах.

За матеріалами ДПС

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180724

Міжбюджетні трансферти: облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати — експертний досвід.
14119

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
50097

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді