Мінекономіки пояснило, як використовувати послуги факторингу у публічних закупівлях

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Опубліковано лист міністерства від 23.03.2023 № 3323-04/12604-06 щодо можливості використання послуг факторингу у публічних закупівлях.

послуги факторингу у публічних закупівлях

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Нагадаємо, факторинг — це фінансування під відступлення права грошової вимоги, тобто коли постачальник/виконавець отримує грошові кошти від фінустанови (фактора) та відступає йому своє право грошової вимоги до замовника (боржника).

Як зазначає Мінекономіки, договір факторингу може бути укладений постачальником/виконавцем за договором про закупівлю на будь-якому етапі дії договору про закупівлю послуг до проведення розрахунків за ним. При цьому при укладенні договору факторингу фактор набуває лише право на отримання від замовника коштів, натомість зобов’язання постачальника товару/надавача послуг/виконавця робіт, передбачені договором про закупівлю, залишаються незмінними. Тобто ці зобов’язання за договором про закупівлю має виконати постачальник/надавач послуг/виконавець робіт.

Зобов’язання замовника (боржника) щодо оплати на користь фактора коштів за договором про закупівлю виникає на підставі:

  • отриманого повідомлення від постачальника/виконавця або фактора про укладення договору факторингу (стаття 1082 ЦК);
  • підписаного сторонами документа, що підтверджує виконання постачальником товару/надавачем послуг/виконавцем робіт своїх зобов’язань за договором про закупівлю.

Отже, якщо договір закупівлі передбачає післяплату і за ним виконані роботи/послуги, поставлено товар, лише після цього замовник має право оплатити їх вартість факторові у зв’язку з відступлення права грошової вимоги постачальником/виконавцем робіт/надавачем послуг.

До листа додали Схему отримання послуги факторингу та інструкцію до опису бізнес-процесу застосування механізму факторингу під час оплати договорів про закупівлю в ЕСЗ.

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4777

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1494

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5951

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4763

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді