З початку повномасштабної війни видано 6,07 млн лікарняних. Висновок про непрацездатність можна отримати й за кордоном. Для цього потрібно звернутися до свого сімейного чи лікуючого лікаря. Він на підставі наданих іноземних медичних документів з нотаріальним перекладом сформує листок непрацездатності в реєстрі Пенсійного фонду.
МОЗ наголошує, що іноземні медичні документи та їх нотаріально завірені переклади українською мовою мають бути надані у будь-якому разі.
Якщо українець виїжджає а кордон для продовження лікування і має вже відкритий МВТН, для продовження строку лікарняного за кордоном пацієнт має надіслати лікуючому лікарю іноземні медичні документи, в яких має бути зазначено строки непрацездатності.
Є рішення й для громадян України, які хворіли за кордоном (та мають підтверджувальні медичні документи), проте не мали змоги надіслати ці документи лікарю з-за кордону. Після повернення на Батьківщину пацієнти протягом року від строку лікування мають право для формування медичного висновку з тими датами, які зазначені в іноземних медичних документах.
У випадках лікування за кордоном МВТН може бути сформований в таких категоріях:
- «Захворювання або травма загального характеру»,
- «Догляд за хворою дитиною»,
- «Вагітність та пологи»,
- «Ортопедичне протезування».