Зростання надходжень в Пенсійний фонд залежить від виплат військовим

Голова парламентського комітету за питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив про стан надходжень до ПФУ.

надходження в пенсійний фонд 2023

Калькулятор індексації зарплати

За даними на сторінці Facebook Данила Гетманцева, виконання плану по власним доходам ПФУ від ЄСВ, розподіленого на пенсійне страхування, погіршилось у квітні – недобір за місяць склав 3,9 млрд. грн.

Проте запас, накопичений у першому кварталі є значним – план з початку 2023 року перевиконано на 12,4% (+14,2 млрд. грн.). Проти 4 місяців минулого року власні доходи ПФУ зросли на 21,7% (+24,7 млрд. грн.).

Структура доходів ПФУ за 4 місяці 2023 року:

  • загальний дохід – 249,5 млрд.грн.,
  • 138,4 млрд. грн. – власні доходи,
  • 82,9 млрд.грн. – трансферт з державного бюджету (+42,4% проти 4 місяців минулого року),
  • 19,7 млрд.грн. – кошти на виплату ЖК-субсидій,
  • 8,5 млрд.грн. – кошти на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Голова комітету відзначає, що головним чинником зростання власних надходжень до ПФУ залишаються виплати військовим, а також поступове відновлення ринку праці. В 2023 році, за останнім прогнозом НБУ, номінальні зарплати мають зрости на 22% (проти 6% у 2022 році). А рівень безробіття має скоротитись до 18% (проти 21% минулого року).

Нагадаємо, 12 травня Уряд змінив формулу розрахунку грошового забезпечення військовослужбовців. Після цього рішення розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1 762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт. Раніше в формулі використовувався прожитковий мінімум для працездатний осіб (в 2023 році – 2684 грн).

 

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1215

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
38765

Реєстраційна картка учасника бюджетного процесу в ІАС «LOGICA» – заповнення з експертом

У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
1934

Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів

Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до вимог частини другої статті 10 Бюджетного кодексу України, формується місцевим фінансовим органом за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту рішення про місцевий бюджет у бюджетних запитах.
12040

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді