Змінились правила прийому до закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Теми:
Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Учора, 03.08.2023, набрали чинності зміни до Типових правил прийому до закладів професійної (професійно-технічної) освіти України.

правила прийому до закладів професійно освіти

Пошук по Класифікатору професій

МОН уточнило, що до закладу професійної (професійно-технічної) освіти для здобуття освіти за рахунок державного та/або місцевих бюджетів прийматимуть на:

  • первинну професійну підготовку;
  • професійне (професійно-технічне) навчання, у т. ч. перепідготовку, за іншою (іншими) професією (професіями), але не раніше ніж через три роки після завершення безоплатного здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за попередньо здобутою професією (професіями), за умови:
    • наявності підтвердженого страхового стажу не менше двох років;
    • наявності вільних місць після зарахування осіб, які безоплатно здобуватимуть професійну (професійно-технічну) освіту вперше;
  • професійне (професійно-технічне) навчання, у т. ч. перепідготовку, за іншою професією, якщо за станом здоров’я особа втратила можливість виконувати роботу за попередньо здобутою професією, що підтверджується висновком МСЕК, до завершення трирічного періоду та/або за відсутності підтвердженого страхового стажу не менше двох років;
  • професійне (професійно-технічне) навчання, у т. ч. перепідготовку, на запит про невідкладне забезпечення потреб держави (регіону) у підготовці необхідних кваліфікованих робітників.

Для здобуття освіти за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб прийматимуть:

  • на первинну професійну підготовку понад державне/регіональне замовлення;
  • на професійне (професійно-технічне) навчання, перепідготовку, крім вищенаведених випадків та підвищення кваліфікації.

Накази МОН від 12.06.2023 № 716 та від 30.06.2023 № 798, якими внесені зміни, набрали чинності 03.08.2023.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Типова кореспонденція субрахунків з переміщення активів

Типова кореспонденція субрахунків — це інструмент, що допомагає бухгалтерам бюджетної сфери відображати господарські операції в обліку згідно з нормативами. У консультації розберемо, як застосовувати типову кореспонденцію, які субрахунки використовуються для внутрішнього переміщення активів, передачі в оренду, безоплатної передачі тощо.
23623

Акти звірки взаєморозрахунків: зразок і правила заповнення

Щороку установи проводять інвентаризацію розрахунків, аби перевірити, чи правильно відображені в бухобліку дебіторська і кредиторська заборгованості. Інвентаризаційна комісія складає акти інвентаризації, та передумовою їх складання є акт звірки взаєморозрахунків. Розглянемо, що це за документ та як діяти, якщо знайшли розбіжності в обліку.
44273

Доплати бюджетникам у 2025 році: види, порядок нарахування, приклади

Посадові оклади в бюджетних установах у 2025 році залишаються невисокими. Однак зарплату працівників можна збільшити за рахунок доплат, надбавок і премій. У матеріалі зібрано актуальну інформацію про стимулюючі та обов’язкові доплати, їхній розмір, порядок нарахування та приклади оформлення
53524

Оренда державного та комунального майна в Україні у 2025 році

Процедура оренди державного та комунального майна для державних органів, ОМС та бюджетних установ у 2025 році має чітке правове регулювання. У статті розглянемо, які нормативні документи застосовуються, особливості укладення договору оренди, а також нюанси, які діють під час воєнного стану.
3922

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59140

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді