ВРУ змінить правила набуття права на користування землею

ВРУ змінить правила набуття права на користування землею

Парламент зареєстрував законопроєкт № 7178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» (далі — Законопроєкт № 7178). Документ містить декілька нових положень щодо права користування землею, які діятимуть під час режиму воєнного стану. Зокрема, Законопроєкт № 7178:

  • забезпечить сталість існуючих орендних земельних відносин у 2022 році;
  • визнає поновленими на один рік без волевиявлення сторін відповідних договорів і без внесення відомостей про поновлення договору в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно договорів оренди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, строк користування земельними ділянками щодо яких закінчився після введення воєнного стану щодо земельних ділянок сільгосппризначення.

Районні військові адміністрації отримають право передавати в оренду для ведення товарного сільгоспвиробництва строком до одного року:

  • земельні ділянки сільгосппризначення державної, комунальної власності;
  • земельні ділянки, що залишилися у колективній власності колективного сільгосппідприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства;
  • нерозподілені та не витребувані земельні ділянки та земельні частки (паї).

Розмір орендної плати не може перевищувати 8% нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Для визначення розміру орендної плати застосовуватимуть середню нормативну грошову оцінку одиниці площі ріллі по області.

ВРУ встановить жорсткі обмеження щодо цільового використання земельних ділянок сільгосппризначення, які орендарі отримють від районних військових адміністрацій. Зокрема, обмеження стосуватимуться зміни складу угідь, передання ділянок в суборенду, ведення на ділянці будівництва, зміни цільового призначення земельної ділянки тощо.

Незавершені земельні торги щодо набуття права оренди земельних ділянок сільгосппризначення державної та комунальної власності, вважатимуть такими, що їх скасували. Оголошувати нові земельні торги щодо набуття права оренди, емфітевзису стосовно земельних ділянок сільгосппризначення державної, комунальної власності заборонять.

Джерело

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9248

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3786

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
999

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1869