Чи можуть звільнити працівника, який під час воєнного стану отримав статус біженця за кордоном

Чи можуть звільнити працівника, який під час воєнного стану отримав статус біженця за кордоном

Ні. Звільнити працівника з підстав отримання статусу біженця за кордоном організація не може.

Те, що працівник отримав статус біженця, ані позбавляє його громадянства України, ані обмежує обсяг його трудових прав.

Якщо працівник може працювати дистанційно, в організації видають наказ про запровадження для нього дистанційної роботи (ст. 60-2 КЗпП). Поки в Україні запроваджений карантин, наказу достатньо (ч. 11 ст. 60-2 КЗпП).

Якщо працівник не може працювати дистанційно, його відсутність на роботі табелюють буквеним кодом «НЗ» або цифровим 28 (неявки з нез’ясованих причин). Коли працівник повернеться і надасть письмові пояснення, керівник може визнати причину його відсутності поважною.

Тоді працівник, відповідальний за облік робочого часу, підготує скоригований табель, в якому період відсутності працівника на роботі позначить буквеним кодом «І» або цифровим 30 (інші причини неявок).посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2023 та 2024 роки
97103

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2023 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
195841

Звільнення працівників у воєнний час — зразки документів

Запровадження воєнного стану та збройна агресія призвели до збільшення частоти звільнення працівників у бюджетних установах з причин їх смерті, тривалої відсутності чи через знищення майна установ. Розглянемо детально ці процедури звільнення та які документи потрібно видати при цьому.
32974

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації.
6717