
Ні. Звільнити працівника з підстав отримання статусу біженця за кордоном організація не може.
Те, що працівник отримав статус біженця, ані позбавляє його громадянства України, ані обмежує обсяг його трудових прав.
Якщо працівник може працювати дистанційно, в організації видають наказ про запровадження для нього дистанційної роботи (ст. 60-2 КЗпП). Поки в Україні запроваджений карантин, наказу достатньо (ч. 11 ст. 60-2 КЗпП).
Якщо працівник не може працювати дистанційно, його відсутність на роботі табелюють буквеним кодом «НЗ» або цифровим 28 (неявки з нез’ясованих причин). Коли працівник повернеться і надасть письмові пояснення, керівник може визнати причину його відсутності поважною.
Тоді працівник, відповідальний за облік робочого часу, підготує скоригований табель, в якому період відсутності працівника на роботі позначить буквеним кодом «І» або цифровим 30 (інші причини неявок).
Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
Розповідаємо про звільнення працівника у 2025 році. Покрокова інструкція, зразки документів, повідомлення, підстави для звільнення, особливості воєнного часу для бюджетних установ — пояснює експерт.
Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки.
Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації