Юридичні особи та їх відокремлені підрозділи (далі — платники) можуть подати до ДФС відомості про відповідальних за бухгалтерський та/або податковий облік в електронному вигляді.
Для цього платник має подати до ДФС заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку».
Форма 1-ОПП зразок заповнення
Щоб зробити це в електронному вигляді, слід в приватній частині Електронного кабінету в режимі «Ведення звітності» обрати «Заява № 1-ОПП (ф. № 1-ОПП)» (J1312101).
У Заяві за формою № 1-ОПП слід заповнити тільки розділ 10 з даними про відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку. Далі платник має підписати та надіслати цю заяву.
ДФС опрацьовує Заяву № 1-ОПП автоматично. Результат опрацювання платник знайде у Квитанції № 2, яку можна переглянути в режимі «Вхідні/вихідні документи». Дані про відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку програма відображає в режимі «Облікові дані платника» Електронного кабінету.
Обов’язок платників подавати до ДФС відомості про відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку передбачає пункт 66.4 ПК. Ці відомості платники зобов’язані подати органу ДФС протягом 10 днів з дня взяття їх на облік чи з дати виникнення змін у їх облікових даних.
За інформацією прес-служби ДФС
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.