Повідомляйте ДФС про відповідальних за бухоблік через Електронний кабінет

Юридичні особи та їх відокремлені підрозділи (далі — платники) можуть подати до ДФС відомості про відповідальних за бухгалтерський та/або податковий облік в електронному вигляді.

Для цього платник має подати до ДФС заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку».

Форма 1-ОПП зразок заповнення

Щоб зробити це в електронному вигляді, слід в приватній частині Електронного кабінету в режимі «Ведення звітності» обрати «Заява № 1-ОПП (ф. № 1-ОПП)» (J1312101).

У Заяві за формою № 1-ОПП слід заповнити тільки розділ 10 з даними про відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку. Далі платник має підписати та надіслати цю заяву.

ДФС опрацьовує Заяву № 1-ОПП автоматично. Результат опрацювання платник знайде у Квитанції № 2, яку можна переглянути в режимі «Вхідні/вихідні документи». Дані про відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку програма відображає в режимі «Облікові дані платника» Електронного кабінету.

Обов’язок платників подавати до ДФС відомості про відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку передбачає пункт 66.4 ПК. Ці відомості платники зобов’язані подати органу ДФС протягом 10 днів з дня взяття їх на облік чи з дати виникнення змін у їх облікових даних.

За інформацією прес-служби ДФС

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2024

Президент підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-ІХ (далі – Держбюджет 2024), який є основним фінансовим планом країни. Держбюджет-2024 набере чинності з 01.01.2024 р.
1588

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2023 року та їх застосування – у цьому огляді.
255730

Як підготувати бюджетний запит на 2024 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
21232

Особливості складання розрахунків до проектів місцевих бюджетів на 2024 рік

Проект місцевого бюджету на 2024 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт держбюджету на 2024 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до учасників бюджетного процесу згідно зі статтею 75 БК.
2250

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
2989