Комісії із соцстраху перевірятимуть, чи дотримують хворі режиму лікування

У кожній установі/організації незалежно від форми власності створюють/обирають комісії/уповноваженого із соціального страхування, які вирішують, призначати чи відмовляти у виплаті допомоги застрахованим особам.

ФСС виплачує лікарняні, декретні і допомогу на поховання:

  • відповідно до рішень комісії/уповноваженого;
  • на підставі заяви-розрахунку, яку подає установа/організація.

Комісію утворюють, якщо в установі/організації працює понад 15 осіб. Якщо працівників 15 і менше — на загальних зборах працівників обирають уповноваженого.

За новою редакцією Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого Рішенням правління ФСС від 19.07.2018 № 13, комісія/уповноважений має право:

  • отримувати від роботодавця відомості про суми, які ФСС направляє, аби надати матеріальну допомогу найманим працівникам;
  • отримувати від робочого органу виконавчої дирекції ФСС або його відділення безкоштовні консультації;
  • звертатися до робочих органів виконавчої дирекції ФСС або його відділень, аби перевірити правильність видачі/продовження лікарняних працівникам;
  • перевіряти, чи дотримують застраховані особи режиму, визначеного лікарем на період тимчасової непрацездатності;
  • звертатися до робочих органів виконавчої дирекції ФСС або його відділень у разі спору між комісією/уповноваженим та роботодавцем з питань надання матеріального забезпечення застрахованим особам, а також якщо роботодавець не виконує рішення комісії/уповноваженого;
  • вносити до робочих органів виконавчої дирекції ФСС або його відділень пропозиції щодо організації та удосконалення роботи із соціального страхування.

За інформацією Фонду соціального страхування України

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71466

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131831

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13893

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347744

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді