Свіжий номер «Головбух: Бюджет» № 2017/42

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Читайте у свіжому номері «Головбух: Бюджет» № 2017/42 багато цікавого і корисного. А саме:

Облік платників ЄСВ: кому на що чекати

У листопаді набере чинності наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 25.09.2017 № 803 (далі — Наказ № 803). Чим цікавий цей документ? Він змінює порядок зняття з обліку платників ЄСВ, встановлює порядок організації їх обліку, а також порядок узяття на облік неплатників ЄСВ. Окрім того, коригує окремі форми, які застосовують у процесі обліку платників ЄСВ. Тож про все — у статті.

Коли піти на пенсію, якщо мінімальний стаж збільшено

Починаючи з 2018 року вийти на пенсію за віком у 60 років особа матиме право, якщо заробила достатньо років страхового стажу. Якщо стажу бракує, людина піде на пенсію пізніше й теж залежно від набутого стажу. Дізнайтеся більше про зміни у призначенні пенсії.

Нестача грошових коштів через розкрадання: відображаємо в обліку

Читайте про те, як визначити розмір збитків від крадіжки грошових коштів та відобразити нестачу грошових коштів та збитки в обліку.

Оплата праці в медицині: надбавки та доплати

Доплати і надбавки — приємність для кожного працівника. А ось для керівника і бухгалтера це чергова турбота. Адже у встановленні таких виплат чимало незрозумілих нюансів. Відповіді на питання про встановлення надбавок і доплат дізнайтеся від досвідченого фахівця

Приклад розрахунку заробітної плати педпрацівників ПТНЗ

Заробітну плату освітянам підвищили ще два місяці тому. І педпрацівникам ПТНЗ — у тому числі. Та розрахунок їх зарплати має свої особливості. Які саме — дізнайтеся від нашого експерта

Працівника поновили на роботі: як оплатити вимушений прогул та надати відпустку

Дізнайтеся, які виплати проводити працівнику в разі поновлення на роботі та чи має право працівник на відпустку за час вимушеного прогулу

Також прочитайте відповіді на запитання

Зобов’язання установ, переміщених із тимчасово окупованої АРК та зони АТО: списувати чи ні

Чи зобов’язаний замовник перевіряти надану учасником інформацію про відсутність правопорушень у сфері публічних закупівель?

Як боротися з недобросовісними учасниками процедури закупівлі, які виставляють нереальні (демпінгові) ціни, а потім відмовляються виконувати умови договору?

Додаткова відпустка за особливий характер праці

Як дізнатися, що перевірятиме інспектор праці під час інспекційного відвідування?

Чи можна доплачувати 50% до заробітної плати працівникам, які повернулися з АТО?

Учитель викладає два навчальні предмети: географію та біологію. Чи потрібно йому проходити курси підвищення кваліфікації за кожним із  навчальних предметів?

Чи можна прийняти на роботу особу без прописки?

Чи можна звільнити за втрату довір’я, якщо працівник не заподіяв підприємству матеріальної шкоди?

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10425

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
64666

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42751

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78799

Безоплатна передача основних засобів в бюджетних установах

У бюджетній сфері безоплатна передача – поширене явище. Коли відбувається безоплатна передача основних засобів? Як різнитиметься оцінка активу залежно від ситуації та як відображати ці операції в бухобліку? Розглянемо детальніше.
149925

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді