Податкову накладну зареєстрували, а операцію не провели: як заповнити розрахунок коригування

Якщо установа склала та зареєструвала в ЄРПН податкову накладну (далі — ПН), а господарську операцію за нею не провела, аби виправити помилку, складіть до такої ПН розрахунок коригування (далі — РК).

Скачати податкову накладну за новою формою

У такому РК вкажіть:

  • у полі «Дата складання» — дату, на яку виявили помилку;
  • у заголовній частині РК — дані із заголовної частини ПН з індивідуальним податковим номером отримувача/покупця, на якого помилково її склали;
  • у розділі Б — зі знаком «–» виведіть в «0» відповідні показники усіх рядків ПН, яку коригуєте — кількість, обсяг постачання та суму ПДВ;
  • у графі 2.1 «код причини» — код «103» — повернення товару або авансових платежів.

Зареєструвати в ЄРПН такий РК має отримувач/покупець товарів/послуг, на якого установа склала помилкову ПН.

За інформацією Пресс-служби ДФС

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
262

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25527

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1491

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
216308

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
301845