Добові у відрядженні: що з ПДФО

Не оподатковуйте ПДФО витрати, які працівник, що перебував у відрядженні, не підтвердив документально, а також витратив на харчування/інші власні потреби у сумі:

  • не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, яку закон встановив на 1 січня податкового/звітного року, в розрахунку за кожен к. дн. такого відрядження — у межах території України;
  • не вище 80 євро за кожен к. дн. відрядження за офіційним обмінним курсом грн до євро, який установив НБУ, в розрахунку за кожен такий день — для відряджень за кордон (пп. 170.9.1 ПК).

З 01.01.2019 мінімальна заробітна плата становить 4173 грн (ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 № 2629-VIII). Отже, не оподатковуйте ПДФО добові по Україні у розмірі 417,3 грн.

Якщо відправляєте у відрядження державного службовця, керівника чи працівника бюджетної установи, аби визначити розмір добових, користуйтесь додатком 1 до постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98.

Для цих категорій осіб сума витрат на відрядження становить:

  • 60 грн за добу — у разі відряджень по Україні;
  • конкретну суму в доларах США, розмір якої визначайте залежно від країни, до якої направили працівника — у разі відрядження за кордон.

Суму добових витрат працівника у відрядженні, яка більша за розмір, який встановив ПК, включайте до загального місячного/річного оподатковуваного доходу працівника та відображайте в податковому розрахунку за ф. 1ДФ як додаткове благо.

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
81

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24721

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1110

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212281

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
297711