ДФС не підтвердила реєстрацію податкової накладної квитанцією: як діяти

Платник ПДВ, який постачає товари/послуги, зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) та надати покупцю (п. 201.10 ПК).

Скачати податкову накладну за новою формою

Аби підтвердити, що продавець надіслав на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну та/або розрахунок коригування (далі — ПН/РК), ДФС протягом операційного дня надсилає продавцю квитанцію про прийняття/неприйняття/зупинення реєстрації ПН/РК. Якщо протягом операційного дня ДФС квитанцію не надіслала, ПН/РК вважають зареєстрованою в ЄРПН.

ДФС реєструє ПН/РК у ЄРПН лише якщо платник ПДВ дотримає умови Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1246 (далі — Порядок № 1246). Тож коли ДФС отримує від платника ПН/РК, вона в автоматизованому режимі розшифровує та перевіряє, зокрема:

  • чи відповідає ПН/РК формату/стандарту;
  • чи є чинним електронний підпис та право посадової особи платника податку підписувати ПН/РК;
  • чи дотримані вимоги пунктів 192.1 та 201 10 ПК;
  • чи є помилки у обов’язкових реквізитах ПН/РК (п. 201.1 ПК);
  • факт реєстрації/зупинки реєстрації/відмови у реєстрації ПН/РК з такими ж реквізитами;
  • підстави, аби зупинити реєстрацію ПН/РК.

Тож якщо відправили на реєстрацію ПН/РК, але квитанцію не отримали:

  • складіть запит в електронній формі у форматі/стандарті, який затвердила ДФС;
  • надішліть запит за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем до ДФС протягом операційного дня з 8:00 до 20:00 год. (п. 3, п. 21 Порядку № 1246).

За отриманим запитом в автоматизованому режимі ДФС проведе пошук ПН/РК, які платник зазначив у запиті, та сформує відповідне повідомлення.

Аби перевірити, чи зареєструвала ДФС ПН/РК у ЄРПН, скористайтесь електронним кабінетом (п. 25 Порядку № 1246).

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
14527

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
348244

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
48534

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
38427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді