ДФС не підтвердила реєстрацію податкової накладної квитанцією: як діяти

Платник ПДВ, який постачає товари/послуги, зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) та надати покупцю (п. 201.10 ПК).

Скачати податкову накладну за новою формою

Аби підтвердити, що продавець надіслав на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну та/або розрахунок коригування (далі — ПН/РК), ДФС протягом операційного дня надсилає продавцю квитанцію про прийняття/неприйняття/зупинення реєстрації ПН/РК. Якщо протягом операційного дня ДФС квитанцію не надіслала, ПН/РК вважають зареєстрованою в ЄРПН.

ДФС реєструє ПН/РК у ЄРПН лише якщо платник ПДВ дотримає умови Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1246 (далі — Порядок № 1246). Тож коли ДФС отримує від платника ПН/РК, вона в автоматизованому режимі розшифровує та перевіряє, зокрема:

  • чи відповідає ПН/РК формату/стандарту;
  • чи є чинним електронний підпис та право посадової особи платника податку підписувати ПН/РК;
  • чи дотримані вимоги пунктів 192.1 та 201 10 ПК;
  • чи є помилки у обов’язкових реквізитах ПН/РК (п. 201.1 ПК);
  • факт реєстрації/зупинки реєстрації/відмови у реєстрації ПН/РК з такими ж реквізитами;
  • підстави, аби зупинити реєстрацію ПН/РК.

Тож якщо відправили на реєстрацію ПН/РК, але квитанцію не отримали:

  • складіть запит в електронній формі у форматі/стандарті, який затвердила ДФС;
  • надішліть запит за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем до ДФС протягом операційного дня з 8:00 до 20:00 год. (п. 3, п. 21 Порядку № 1246).

За отриманим запитом в автоматизованому режимі ДФС проведе пошук ПН/РК, які платник зазначив у запиті, та сформує відповідне повідомлення.

Аби перевірити, чи зареєструвала ДФС ПН/РК у ЄРПН, скористайтесь електронним кабінетом (п. 25 Порядку № 1246).

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314147

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33976

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10029

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15622

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді