Працівниця вагітна чи має дітей: що врахувати

На прохання вагітної жінки і жінки, яка має дитину віком до 14 років, встановіть для неї:

  • неповний робочий день — щоб кількість годин, які вона відпрацювала протягом робочого дня, була меншою, ніж в інших працівників;
  • неповний робочий тиждень — щоб вона працювала менше, ніж п’ять-шість днів на тиждень.

Норми тривалості робочого часу — 2019

Не залучайте вагітних і жінок, які мають дітей до трьох років, до робіт у нічний час, надурочних робіт і робіт у вихідні дні та не направляйте їх у відрядження (ст. 176 КЗпП).

На прохання вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років, знижуйте їм норми виробітку або переведіть їх на легшу роботу. Для цього вони мають надати відповідний медичний висновок, який підтверджує вагітність/неможливість виконувати попередню роботу.

Доки не переведете працівницю на іншу роботу, звільніть її від виконуваної роботи, а всі пропущені внаслідок цього робочі дні оплатіть у розмірі середнього заробітку. Якщо перевели працівницю на легшу роботу, середній заробіток за попередньою роботою зберігайте.

Надавайте жінкам на підставі медичного висновку/листка непрацездатності оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю:

  • 70 к. дн. — до пологів;
  • 56 к. дн. — після пологів. Якщо жінка народила двоє і більше дітей або пологи були ускладнені — після пологів надайте відпустку тривалістю 70 к. дн.

Таку відпустку оплачуйте в розмірі середньої заробітної плати.

За бажанням жінки:

Жінкам, що мають дітей віком до півтора року, крім загальної перерви для відпочинку і харчування, надавайте також додаткові перерви для годування дитини. Такі перерви включайте в робочий час і оплачуйте за середнім заробітком.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86354

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9692

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді