Із 7 червня запроваджені нові вимоги до безпечності, якості молока та молочних продуктів. Вимоги стосуються всіх операторів ринку молока та молочних продуктів незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов'язана з виробництвом, переробкою та введенням в обіг такої продукції.
Нові вимоги:
- дадуть змогу привести національне законодавство у відповідність до вимог ЄС щодо ветеринарно-санітарних правил виробництва та обігу молока, визначення показників безпечності;
- стимулюватимуть підвищення обсягу виробництва молока ґатунку «екстра»;
- зобов’яжуть стежити за показниками якості та безпечності.
Оператори ринку молока та молочних продуктів повинні мати експлуатаційний дозвіл відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-ВР. Вони також можуть запроваджувати власні вимоги до молочної сировини, які містять показники і процедури, що еквівалентні та/або мають рівень вищий, ніж встановлюють нові вимоги.
Перехідний період для адаптації до нових правил для операторів ринку, орієнтованих на внутрішній ринок, — до 2022 року.
Джерело: наказ Мінагрополітики «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока та молочних продуктів» від 12.03.2019 № 118
Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ Пояснили на прикладах, як має діяти бюджетна установа, яка отримала від постачальника неякісний товар. Навели зразки заповнення документів, щоб зняти з реєстрації у Казначействі бюджетні зобов’язання.
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.