Правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку до 17,0% річних з 19.07.2019 на підставі рішення «Про розмір облікової ставки» від 18.07.2019 № 493-рш. НБУ продовжує пом’якшувати монетарну політику, позаяк є тенденція до уповільнення інфляції до цілі 5%.
НБУ прогнозує, що інфляція знизиться до 6,3% на кінець поточного року, а на початку наступного повернеться до цільового діапазону та досягне середньострокової цілі 5% наприкінці 2020 року.
Також НБУ вирішив відсьогодні оприлюднювати прогноз процентної ставки в рамках щоквартального перегляду макроекономічного прогнозу. Однак прогноз — не зобов’язання НБУ, а тому фактична облікова ставка може відхилятися від прогнозу в разі зміни макроекономічних умов. Новий детальний макроекономічний прогноз НБУ опублікує в Інфляційному звіті 25.07.2019.
Наступне засідання Правління НБУ з питань монетарної політики відбудеться 05.09.2019 відповідно до затвердженого та оприлюдненого графіка.
За інформацією Національного банку України
Експерт пояснює на прикладі робочої ситуації все про облік операцій з коштами грантів в бюджетній установі
Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.