Журнал реєстрації листків непрацездатності: чи обов’язково вести

UA RU

Установа має призначати лікарняні та декретні за листком непрацездатності, якщо заклад охорони здоров’я видав його в установленому порядку (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105, далі — Закон № 1105).

Аби обліковувати листки непрацездатності, установа може вести «Журнал реєстрації листків непрацездатності», проте нормативно-правові акти про загальнообов’язкове державне соціальне страхування робити це не зобов’язують.

Вести такий журнал доцільно установам, в штаті яких багато працівників. Він допоможе мінімізувати конфліктні ситуації з питань, коли саме листок непрацездатності:

  • працівник подав до установи;
  • комісія із соціального страхування отримала, щоб розглянути;
  • бухгалтерія оплатила;
  • втратили тощо.

Якщо ведете «Журнал реєстрації листків непрацездатності», повинні зберігати його протягом трьох років з моменту, коли він закінчився (ст. 739 Переліку типових документів, що утворюються в процесі діяльності державних органів і органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням термінів зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5).

За інформацією Фонду соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27489

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29049

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149400

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді