Установа має призначати лікарняні та декретні за листком непрацездатності, якщо заклад охорони здоров’я видав його в установленому порядку (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105, далі — Закон № 1105).
Аби обліковувати листки непрацездатності, установа може вести «Журнал реєстрації листків непрацездатності», проте нормативно-правові акти про загальнообов’язкове державне соціальне страхування робити це не зобов’язують.
Вести такий журнал доцільно установам, в штаті яких багато працівників. Він допоможе мінімізувати конфліктні ситуації з питань, коли саме листок непрацездатності:
- працівник подав до установи;
- комісія із соціального страхування отримала, щоб розглянути;
- бухгалтерія оплатила;
- втратили тощо.
Якщо ведете «Журнал реєстрації листків непрацездатності», повинні зберігати його протягом трьох років з моменту, коли він закінчився (ст. 739 Переліку типових документів, що утворюються в процесі діяльності державних органів і органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням термінів зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5).
За інформацією Фонду соціального страхування України
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.