Журнал реєстрації листків непрацездатності: чи обов’язково вести

UA RU

Установа має призначати лікарняні та декретні за листком непрацездатності, якщо заклад охорони здоров’я видав його в установленому порядку (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105, далі — Закон № 1105).

Аби обліковувати листки непрацездатності, установа може вести «Журнал реєстрації листків непрацездатності», проте нормативно-правові акти про загальнообов’язкове державне соціальне страхування робити це не зобов’язують.

Вести такий журнал доцільно установам, в штаті яких багато працівників. Він допоможе мінімізувати конфліктні ситуації з питань, коли саме листок непрацездатності:

  • працівник подав до установи;
  • комісія із соціального страхування отримала, щоб розглянути;
  • бухгалтерія оплатила;
  • втратили тощо.

Якщо ведете «Журнал реєстрації листків непрацездатності», повинні зберігати його протягом трьох років з моменту, коли він закінчився (ст. 739 Переліку типових документів, що утворюються в процесі діяльності державних органів і органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням термінів зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5).

За інформацією Фонду соціального страхування України

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86594

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10099

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді