Податкові накладні склали в електронній формі: чи зберігати

Платник ПДВ, у якого виникли податкові зобов’язання з ПДВ, має скласти податкову накладну (ПН) в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН у термін, який встановлює ПК (п 201.1 ПК).

ПН та додатки до неї складайте в електронній формі та накладайте на неї електронний підпис уповноваженої особи (п. 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307).

Зберігайте такі документи протягом не менш як 1095 днів від дня, коли подали або мали подати податкову звітність, для складення якої їх використали (п. 44.3 ПК).

Електронні документи зберігайте на електронних носіях інформації у формі, що дає змогу перевірити їх цілісність (ст. 13 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV, далі — Закон № 851).

Тож ПН та розрахунки коригування до неї, які склали в електронній формі, зберігайте на електронних носіях інформації у формі, яка дозволить ДФС перевірити їх цілісність. Під час перевірки ДФС надайте її посадовим/службовим особам доступ до таких електронних носіїв інформації, а у випадках, які визначає закон — копії ПН та РК (пп. 20.1.2 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

image47

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Баланс форма 1-дс – експертний зразок

Баланс 1 – це традиційний фінансовий звіт. Якими є загальні вимоги до складання звіту Баланс форма 1-дс , яку саме інформацію у 2023 році мають розкривати щодо своїх активів і пасивів бюджетні установи – підкаже експерт, а також надасть зразок заповнення.
64726

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
42432

Нова податкова накладна 2023: порядок заповнення

З 01 серпня 2023 року діє оновлена форма податкової накладної. Як заповнити нову форму – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
78303