Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв — першочергові

UA RU

Уряд вніс зміни до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ. Зокрема, розширив перелік видатків, які розпорядники першочергового мають забезпечити бюджетними коштами. До них тепер належать видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Розпорядники мають затвердити у кошторисах обсяг коштів для розрахунків за електро- і теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, інші комунальні послуги та послуги зв'язку, які споживають бюджетні установи, у повному обсязі в розрахунку на рік з урахуванням коштів загального та спецфонду. До кошторисів додають детальні розрахунки за КЕКВ 2270 «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» на підставі затверджених лімітів.

Тепер можна включати до кошторисів бюджетні асигнування на закупівлі товарів і послуг, які проводить безпосередньо апарат головного розпорядника або уповноважена ним ЦЗО відповідно до законодавства, з метою централізованого забезпечення товарами та послугами установ системи головного розпорядника.

Джерело: постанова «Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» від 10.07.2019 № 618

Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв — першочергові
Ярослава Дуброваконсультант з публічних закупівель, Київ
Постачальник хоче підвищити ціну на електроенергію. Як правильно внести зміни до договору, щоб не виникло непорозумінь?

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4767

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1484

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5918

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4759

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді