Медпрацівників залучили до чергувань: як оплатити

UA RU

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я (далі — медзаклади) визначає спільний наказ Мінсоцполітики та МОН «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519.

Лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою медзаклади можуть залучати за їх згодою до чергувань понад місячну норму робочого часу без займання штатних посад із оплатою з фонду оплати праці. У такому разі роботу, яку виконують медпрацівники, оплачуйте:

  • понад оклад — у робочі дні тижня;
  • у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад — у вихідний день за графіком, святковий чи неробочий день (ст. 106-107 КЗпП).

Оплачуйте тільки фактично відпрацьований час на основі посадового окладу/тарифної ставки або залежно від норм виробітку і відрядних розцінок. Ураховуйте підвищення, доплати та надбавки, передбачені чинним законодавством.

Лікарям, провізорам та фахівцям з базовою та неповною вищою медичною, фармацевтичною освітою державних і комунальних медзакладів встановлюйте надбавку за вислугу років залежно від стажу роботи у розмірі 10-30% до посадового окладу (постанова КМУ «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я» від 29.12.2009 № 1418).

Калькулятор стажу

Таку надбавку виплачуйте щомісяця за фактично відпрацьований час за основним місцем роботи та за сумісництвом.

Джерело: Лист МОН «Щодо деяких питань оплати праці працівників закладів охорони здоров’я» від 05.02.2019 № 10.1-16/4463/2971

Норми тривалості робочого часу 2020 року
Ірина Житковаголовний редактор Експертус Кадри
2020 рік — переступний, високосний. Працюватимемо на день більше. Але ж будуть і свята, і перенесені вихідні, і подовжені завдяки цьому вікенди. Дізнайтеся, як «ляжуть карти» наступного року та як можна планувати роботу. Тримайте напохваті розрахунок норм тривалості робочого часу на 2020 рік.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86592

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10099

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді