Медпрацівників залучили до чергувань: як оплатити

UA RU

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я (далі — медзаклади) визначає спільний наказ Мінсоцполітики та МОН «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519.

Лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою медзаклади можуть залучати за їх згодою до чергувань понад місячну норму робочого часу без займання штатних посад із оплатою з фонду оплати праці. У такому разі роботу, яку виконують медпрацівники, оплачуйте:

  • понад оклад — у робочі дні тижня;
  • у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад — у вихідний день за графіком, святковий чи неробочий день (ст. 106-107 КЗпП).

Оплачуйте тільки фактично відпрацьований час на основі посадового окладу/тарифної ставки або залежно від норм виробітку і відрядних розцінок. Ураховуйте підвищення, доплати та надбавки, передбачені чинним законодавством.

Лікарям, провізорам та фахівцям з базовою та неповною вищою медичною, фармацевтичною освітою державних і комунальних медзакладів встановлюйте надбавку за вислугу років залежно від стажу роботи у розмірі 10-30% до посадового окладу (постанова КМУ «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я» від 29.12.2009 № 1418).

Калькулятор стажу

Таку надбавку виплачуйте щомісяця за фактично відпрацьований час за основним місцем роботи та за сумісництвом.

Джерело: Лист МОН «Щодо деяких питань оплати праці працівників закладів охорони здоров’я» від 05.02.2019 № 10.1-16/4463/2971

Норми тривалості робочого часу 2020 року
Ірина Житковаголовний редактор Експертус Кадри
2020 рік — переступний, високосний. Працюватимемо на день більше. Але ж будуть і свята, і перенесені вихідні, і подовжені завдяки цьому вікенди. Дізнайтеся, як «ляжуть карти» наступного року та як можна планувати роботу. Тримайте напохваті розрахунок норм тривалості робочого часу на 2020 рік.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14452

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
10059

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13106

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді