Чи звільняти працівника, який досяг пенсійного віку

КЗпП не передбачає особливих умов, за якими можна звільнити працівника, який досяг пенсійного віку.

Розірвати/припинити трудові відносини може як працівник, так і роботодавець. Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, якщо за два тижні письмово попередить про це роботодавця. Роботодавець має звільнити працівника у строк, про який він просить у своїй заяві про звільнення, якщо він не може продовжувати роботу через:

 • переїзд на нове місце проживання;
 • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
 • вступ у навчальний заклад;
 • неможливість проживати у цій місцевості за медичним висновком;
 • вагітність;
 • догляд за дитиною до досягнення нею 14 років або дитиною з інвалідністю;
 • догляд за хворим членом сім’ї за медичним висновком або особою з інвалідністю I групи;
 • вихід на пенсію;
 • прийняття на роботу за конкурсом.

У день, коли звільняєте працівника, видайте йому оформлену трудову книжку і проведіть з ним розрахунок:

 • у день звільнення — якщо він працює;
 • не пізніше наступного дня після того як працівник, якого звільнили, подав вимогу про розрахунок, — якщо працівник у день звільнення не працював (ст. 47, ст. 116 КЗпП).

Перед тим, як виплачувати працівнику кошти, письмово повідомте його про суму, яку нарахували. Якщо працівник не згодний із такою сумою та оспорює її, у день його звільнення виплатіть працівнику суму, яку він не оспорює.

Працівника, який досяг пенсійного віку, але бажає працювати далі, можете звільнити без його згоди лише у випадках, які передбачають статті 40 та 41 КЗпП. Звільнити працівника за будь-яких інших підстав законодавство забороняє.

Тож працівники, які досягли пенсійного віку, мають право працювати та отримувати пенсію, яку оформили у ПФУ.

За інформацією Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83269

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3334

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5958

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10059