Зарплата за першу половину місяця — як розрахувати

Розмір зарплати за першу половину місяця, тобто аванс, визначає колективний договір або нормативний акт роботодавця, який погодили з профспілкою.

Мінімальний розмір авансу — оплата за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника).

Нараховуючи аванс, не враховуйте встановлених працівнику:

  • надбавок;
  • доплат;
  • премій.

Якщо працівник відпрацював усі робочі дні за першу половину місяця, аванс нарахуйте у розмірі 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. Якщо ж їх відпрацьовано не повністю, зазначений розмір авансу зменшіть пропорційно до відпрацьованого часу.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
1392

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
7036

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
71160

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
742