Захворів у додатковій відпустці «чорнобильцям» — чи оплачувати лікарняний

Особам, що належать до категорій 1 та 2 постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, держава гарантує компенсації та пільги, зокрема — додаткову відпустку із збереженням зарплати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів на рік.

Ця додаткова відпустка не віднесена Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII до щорічної відпустки. Навпаки — це пільга, компенсація за шкоду, завдану внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Оскільки ця відпустка не належить до щорічних відпусток, визначених Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, на неї не поширюються норми закону щодо перенесення щорічної відпустки на інший період або її продовження в разі тимчасової непрацездатності працівника.

Якщо працівник захворів, перебуваючи у додатковій відпустці, що надається особам 1 та 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, строк цієї відпустки:

  • не продовжуйте на період тимчасової непрацездатності;
  • не переносьте його на інший період;
  • не оплачуйте листок непрацездатності, що припадає на дні такої відпустки.

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Захворів у додатковій відпустці «чорнобильцям» — чи оплачувати лікарняний
Микола Постернакексперт Експертус Головбух
Бухгалтер точно і без помилок обчислив і виплатив лікарняні. Однак його зусилля виявилися марними: заклад охорони здоров’я неправильно оформив лікарняний листок. Тепер чекай штрафу від ФСС. А може, ще не пізно виправити ситуацію? На що слід було звернути увагу в лікарняному? І що робити з помилковими листками непрацездатності?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні 2024: нарахування та оплата

Лікарняні 2024 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2024 році в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
1768

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2023 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
196834

Виплата декретних у 2023 році

Декретні виплати: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
376272

Лікарняні 2023: нарахування та оплата

Лікарняні 2023 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2023 році в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
778820