Заболел в дополнительном отпуске «чернобыльцам» — нужно ли оплачивать больничный лист

RU UA

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Лицам, отнесенным к категориям 1 и 2 пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы, государство гарантирует компенсации и льготы, в частности на получение дополнительного отпуска с сохранением зарплаты сроком 14 рабочих (16 календарных) дней в году.

Этот дополнительный отпуск не отнесен Законом Украины «О статусе и социальной защите граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы» от 28.02.1991 № 796-XII к ежегодному отпуску, наоборот — это льгота, компенсация за вред, причиненный вследствие Чернобыльской катастрофы.

Поскольку этот отпуск не относится к виду ежегодных отпусков, определенных Законом Украины «Об отпусках» от 15.11.1996 № 504/96-ВР, соответственно на него не распространяются нормы закона о переносе ежегодного отпуска на другой период или ее продолжение в случае временной нетрудоспособности работника.

Если работник заболел, находясь в дополнительном отпуске, предоставляемом лицам, отнесенным к категориям 1 и 2 пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы, срок этого отпуска:

  • не продлевайте на период временной нетрудоспособности;
  • не переносите его на другой период;
  • не оплачивайте больничный лист, если дни болезни совпадают с днями такого отпуска.

По информации ГУ Гоструда в Днепропетровской области

Заболел в дополнительном отпуске «чернобыльцам» — нужно ли оплачивать больничный лист
Николай Постернакексперт Експертус Головбух
Бухгалтер точно и без ошибок вычислил и выплатил больничные. Однако его усилия оказались напрасными: учреждение здравоохранения неправильно оформило больничный лист. Теперь жди штрафа от ФСС. На что следует обратить внимание в больничном? И что делать с ложными больничными листами?

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
65296

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86986

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
102477

Електронний лікарняний: інструкції для бухгалтера

Виокремили найважливіше про електронний лікарняний для бухгалтерів. Про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних поговоримо у статті
46355

Лікарняні: нарахування та оплата

У статті — усе, що треба бухгалтеру для розрахунку та нарахування лікарняних: розрахунковий період та приклади обчислення суми лікарняних, граничні розміри, оподаткування та відображення лікарняних у звітності
456171

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді