Уряд зобов’язав МОН та інші ЦОВВ, до сфери управління яких належать заклади вищої освіти, передбачати видатки на проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Їх виші плануватимуть на 2020 рік в межах загального обсягу видатків на підготовку кадрів.
При цьому, видатки на проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для осіб, що здобувають ступінь магістра за:
- державним замовленням, — фінансують у межах видатків відповідного бюджету;
- кошти фізичних та/або юридичних осіб, — включають до вартості здобуття освіти.
Нагадаємо, перелік спеціальностей, за якими проводиться єдиний державний кваліфікаційний іспит для здобуття ступеня магістра, затверджено постановою КМУ від 10.05.2018 № 354. Мова йде про спеціальності, що мають загальнодержавне значення, зокрема «Право», «Міжнародне право», «Кібербезпека», «Атомна енергетика», всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров’я» тощо.
Із постанови КМУ «Деякі питання атестації осіб, які здобувають ступінь магістра, у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту» від 17.07.2019 № 684
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.