Правительство обязало МОН и другие ЦОИВ, к сфере управления которых относятся высшие учебные заведения, предусматривать расходы на проведение единого государственного квалификационного экзамена. Их будут планировать вузы на 2020 год в пределах общего объема расходов на подготовку кадров.
При этом расходы на проведение единого государственного квалификационного экзамена для лиц, получающих степень магистра по:
- государственному заказу, — финансируют в пределах расходов соответствующего бюджета;
- средства физических и/или юридических лиц, — включают в стоимость получения образования.
Напомним, перечень специальностей, по которым проводится единый государственный квалификационный экзамен для получения степени магистра, утвержден постановлением КМУ от 10.05.2018 № 354. Речь идет о специальностях, имеющих общегосударственное значение, в частности «Право», «Международное право», «Кибербезопасность», «Атомная энергетика», все специальности отрасли знаний «Здравоохранение» и другие.
Из постановления КМУ «Некоторые вопросы аттестации лиц, получающих степень магистра в форме единого государственного квалификационного экзамена» от 17.07.2019 № 684
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.