Відомості про об’єкти оподаткування подаватимемо по-новому

UA RU

ДФС підготувала проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів». Цей проект передбачає оновлення форм № 1-ОПП, № 1-РПП, № 5-ОПП, № 8-ОПП, № 11-ОПП.

Окрім цього, дещо зміниться порядок, за яким подаватимемо повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП.

Так, якщо відомості про об’єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному держоргані без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна) включені до форми № 20-ОПП, її подаємо:

  • у паперовому вигляді;
  • з доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об’єкта оподаткування у цьому держоргані.

ДФС у проекті порядку уточнило, що форму № 20-ОПП слід подавати про об’єкти оподаткування, які на балансі у юридичної особи чи відокремленого підрозділу (власні, орендовані, передані в оренду). Також визначені строки для її подання у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування.

Відомості про об’єкти оподаткування і місця їх обліку у контролюючих органах можна переглядати в Електронному кабінеті.

З проектом наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» можна ознайомитись на сайті ДФС перейшовши до рубрики «Діяльність», підрубрики «Регуляторна політика», відкривши «Проекти регуляторних актів» та обравши «2019 рік».

З проєкту наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів»

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47491

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
36134

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
6911

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
3062

Земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
53758

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді