Коли безготівкові розрахунки лише через уповноважені банки

UA RU

НБУ затвердив нове Положення про порядок здійснення безготівкових розрахунків в Україні в національній валюті в особливий період.

Залежно від рівня ризику для банківської системи, масштабу загрози, інших факторів НБУ визначив три етапи функціонування особливого періоду. Так, в умовах:

  • першого періоду — банки здійснюватимуть розрахунки через систему електронних платежів НБУ у порядку, установленому нормативно-правовим актом НБУ, який регулює безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті;
  • другого періоду — НБУ може прийняти рішення про обмеження, зупинення здійснення безготівкових розрахунків у банках, які зареєстровані (або мають відокремлені підрозділи) у місцевостях, у яких введено воєнний стан;
  • третього періоду — у разі введення воєнного стану на всій території України НБУ прийме рішення щодо здійснення безготівкових розрахунків тільки через визначені уповноважені банки.

Нагадаємо, перелік уповноважених банків НБУ визначає щороку або за потреби — його може уточнити.

Із постанови Правління НБУ «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення безготівкових розрахунків у національній грошовій одиниці України в особливий період» від 06.08.2019 № 103

 

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація РРО

РРО – це сфера, в якій час від часу відбуваються зміни. І вони постійні. Процедура реєстрації звичайних РРО спростилася за останні роки. Про реєстрацію РРО – тема даної консультації.
6828

Списання ліків у бюджетній установі

Прочитайте, що робити з лікарськими засобами після того, як спливе термін їх придатності та як правильно списати протерміновані ліки.
13105

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
152528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді