Винагорода за договорами ЦПХ: ЄСВ, ПДФО і військовий збір

Зразок цивільно-правового договору

Винагорода за договором ЦПХ є базою нарахування ЄСВ. На неї нараховуйте ЄСВ за ставкою 22%.

Якщо винагорода за договором ЦПХ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, ЄСВ нараховуйте на фактично нараховану суму винагороди.

Коли роботу (послуги) за договором ЦПХ виконує (надає) працівник за основним місцем роботи, до бази нарахування ЄСВ за звітний місяць включайте заробітну плату і суму винагороди. Якщо сумарна база нарахування ЄСВ буде меншою за розмір мінімальної заробітної плати, ЄСВ розраховуйте з розміру мінімальної заробітної плати.

Із суми винагороди за договором ЦПХ, утримуйте:

ПДФО і військовий збір утримуйте з фактично нарахованої суми винагороди.

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
85

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24785

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1140

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212701

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
298388