З якого часу призначати допомогу по вагітності та пологах якщо жінка продовжує працювати

Допомогу по вагітності та пологах надають працівниці у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Підставою для призначення цієї допомоги є листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю і пологами. Як правило, його видають за місцем спостереження за вагітною з 30 тижня вагітності воднораз на 126 календарних днів.

Жінкам, які належать до I-IV категорій постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, видають листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю і пологами з 27 тижня вагітності тривалістю 180 календарних днів.

Саме з дати настання страхового випадку в працівниці виникає право на цю допомогу. Скористатися своїм правом на відпустку чи продовжувати працювати ще деякий час — вона вирішує сама. При цьому комісія із соціального страхування призначає допомогу по вагітності та пологах лише за дні фактичної відпустки по вагітності та пологах, тобто дні, які зазначені у наказі про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата декретних у 2024 році

Декретні виплати: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
869

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2023 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
195816

Виплата декретних у 2023 році

Декретні виплати: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
374308

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2023

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
57224