Типові порушення при призначенні, обчисленні розміру матеріального забезпечення

UA RU

Фахівці ФСС звертають увагу комісій (уповноважених) із соціального страхування установ, кадрових і бухгалтерських служб на типові порушення, які виявлені під час документальних планових перевірок у страхувальників.

Такими порушеннями є:

  • страховий стаж застрахованих осіб розраховують без необхідних підтверджуючих документів (наприклад, даних Держреєстру) або за недостатньої їх кількості;
  • допомогу по тимчасовій втраті працездатності, допомогу по вагітності та пологах призначають на підставі неналежним чином оформлених документів (листків непрацездатності) чи за відсутності інших документів, що є підставою для призначення матеріального забезпечення. Зокрема, призначення та виплата допомоги по тимчасовій втраті працездатності у зв’язку з невиробничою травмою проводиться без наявності документів, що підтверджують проведення розслідування таких нещасних випадків;
  • допомогу на поховання призначають за відсутності підтверджуючих документів або на поховання пенсіонерів;
  • порушення строків розгляду документів, призначення та виплати матеріального забезпечення;
  • має місце відсутність документів (зокрема, наказів, довідок), які підтверджують виключення з розрахункового періоду днів, у які застраховані особи були відсутні на роботі з поважних причин.

Варто звернути на ці порушення увагу та перевірити чи не допущено їх у роботі до приходу перевіряючих із ФСС. Коли заплановано перевірку страхувальника можна подивитись у плані-графіку перевірок, розміщеному на сайті ФСС.

За інформацією Управління виконавчої дирекції ФСС у Полтавській області

Типові порушення при призначенні, обчисленні розміру матеріального забезпечення
Микола ПОСТЕРНАК,експерт Експертус Головбух
Як виправити заяву-розрахунок, за якою у ФСС замовили більше ніж потрібно? Що маєте зробити, якщо кошти вже надійшли? Як ФСС покарає за те, що не повернули йому зайве?

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12708

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
21908

Листок непрацездатності – порядок заповнення та зразок

Листок непрацездатності: ➤ лист непрацездатності – бланк ➤ лист непрацездатності – зразок заповнення ➤ інструкція заповнення ➤ листок непрацездатності – зміни 2024 року ➤ як правильно оплатити лікарняний за листком непрацездатності.
64821

Лікарняні 2024: нарахування та оплата

Лікарняні 2024 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2024 році в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
110717

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді