Уряд визначив першу ЦЗО. На часі — централізація закупівель

Уряд визначив ДУ «Професійні закупівлі» централізованою закупівельною організацією для проведення в інтересах замовників тендерів та закупівель за рамковими угодами товарів і послуг (крім поточного ремонту).

У 2017-2018 роках ДУ «Професійні закупівлі» виконувала функції централізованої закупівельної організації як пілот. Тож тепер вона зможе реалізувати здобуті знання та досвід, коли виконуватиме функції ЦЗО і проводитиме закупівлі в інтересах замовників, які виявили бажання передати функцію закупівель до професійної організації.

«Рішення про визначення ДУ «Професійні закупівлі» централізованою закупівельною організацією — крок до оптимізації всього закупівельного процесу. Адже замовники, які передають свої закупівлі до ЦЗО, зможуть заощадити свої кошти за рахунок об'єднання однотипних товарів в рамках однієї процедури», — прокоментували своє рішення в Уряді.

Головними перевагами закупівель через ЦЗО є:

  • професіоналізація сфери публічних закупівель;
  • збільшення економії коштів за рахунок агрегації обсягів;
  • стандартизація закупівель — ЦЗО активно працює з потенційними постачальниками, що значно знижує ризики оскаржень та зриви постачання;
  • зниження рівня корупції.

Лілія Лахтіоновадиректорка департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономіки
Сфера публічних закупівель на порозі істотних змін. Деякі з них мають гармонізувати національне законодавство з європейським, а решта — вдосконалити закупівельний процес. Які зміни чекають на замовника?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
33230

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
4366

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
27020

Оплата періодики у грудні можлива — тримайте 3 підказки

Пояснимо алгоритм дій, який допоможе здійснити передплату періодичних видань в бюджетних установах в грудні. Адже Постанова 1070 про попередню оплату заплутала багатьох. Прочитайте — матимете й надалі професійного помічника, що завжди зорієнтує серед законодавчих змін і практичних запитань
3249