Квартальна премія — як врахувати при оплаті днів відрядження

UA RU

У всіх випадках збереження середньої заробітної плати (крім оплати часу відпусток та компенсації за невикористану відпустку) середньомісячну заробітну плату обчислюйте виходячи із виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

Премії включайте в заробіток того місяця, на який вони припадають за розрахунковою відомістю на заробітну плату. Премії, які виплачуються за квартал і більш тривалий проміжок часу, при обчисленні середньої зарплати за останні 2 календарні місяці, включайте в заробіток в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Тобто при обчисленні середньої зарплати за 2 місяці квартальну премію, яка виплачена в розрахунковому періоді, враховуйте у частині 2/3 від нарахованої суми, а саме шляхом додавання до кожного місяця розрахункового періоду 1/3 від нарахованої суми квартальної премії.

Якщо премію виплачено у розрахунковому періоді до законодавчого підвищення розміру посадових окладів, зазначену частину квартальної премії збільшуйте на коефіцієнт коригування підвищення посадових окладів.

З листа Мінсоцполітики «Щодо врахування суми квартальної премії при обчисленні середньої зарплати для оплати днів відрядження» від 09.09.2019 № 1288/0/206-19

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131830

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30487

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
39349

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
62684

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді