Комунікація сторін — важливий інструмент для якісного втілення спільного завдання. А якщо це завдання — децентралізація і реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, комунікація набирає ще більшої ваги. Адже реформа стосується всіх і кожного — громадянина, місцевого самоврядування, вчителя, лікаря, пожежника, всіх, кому важливо змінюватися самому і змінювати життя в своїх громадах — селах і містах.
За ініціативи Міністерства розвитку громад та територій портал «Децентралізація» підготував рубрику «Запитання/відповіді». Окрім відповідей на поширені запитання, які тут містяться, за допомогою рубрики кожен охочий може написати своє питання, яке його цікавить і у розумні терміни отримати відповідь.
«Ми зацікавлені у зворотному зв’язку з громадами, їх мешканцями, з місцевим самоврядуванням. Адже орієнтуємося на результат. Для цього важливо отримувати від них зворотній зв’язок на наші плани і кроки, які впроваджуємо в рамках реформування місцевого самоврядування та децентралізації. Важлива їх думка і бачення вирішення того чи іншого питання, адже вони безпосередні провідники реформи. І налагодження подальшої більш тісної комунікації допоможе кожному бути ефективнішим у своїх рішеннях» — прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Нагадаємо, Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак заявила про наміри налагодити системну комунікацію з регіонами та громадами.
То ж рубрика «Запитання/відповіді» у розділі «Про реформу» порталу «Децентралізація» стала одним з перших кроків у побудові такої комунікації.
За інформацією Мінрегіону
Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
Як витрачати бюджетні кошти у межах дозволеного? У 2025 році діють граничні суми витрат для бюджетних установ на автомобілі, меблі, комп’ютери, інше обладнання та устаткування, яке в бухгалтерському обліку обліковують як основні засоби чи інші необоротні матеріальні активи. Розповімо, які активи обмежені вартісною межею та які особливості врахувати установам.
У статті — актуальні коди бюджетної класифікації доходів бюджету (КБД) на 2025 рік у таблиці з поясненнями. Допоможемо правильно визначити код для податків, зборів та інших платежів до бюджету.
У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів