Як вносити зміни до договору закупівлі на постачання природного газу

До Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2493 (далі — Кодекс ГТС), 01.05.2019 НКРЕКП внесла зміни. Відтак оператор газотранспортної системи надає право користуватися потужністю точок входу/виходу відповідно до:

  • Кодексу ГТС;
  • договору транспортування природного газу. Такий договір оператор укладає із замовником послуг транспортування — постачальником природного газу.

Постачальник природного газу отримує доступ до потужності віртуальної точки виходу до газорозподільних систем (до споживача, який підключений до газорозподільної системи). А отже, він сплачує вартість замовленої потужності оператору ГТС і має право включати її до кінцевої вартості природного газу.

Це слід врахувати замовникам, які укладають договори на закупівлю із постачальником природного газу.

Так, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури (ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII; далі — Закон № 922). Однак замовник може змінити істотні умови, якщо:

  • змінився встановлений згідно із законодавством органами держстату індекс споживчих цін;
  • змінився курс іноземної валюти;
  • змінилися біржові котирування або показники Platts, регульовані ціни (тарифи) і нормативи, які застосовуються в договорі про закупівлю.

Проте зміна ціни в договорі на постачання природного газу у цих випадках можлива, якщо такий договір передбачає відповідний порядок її зміни.

Тому, аби надалі не виникло проблем під час закупівлі природного газу, замовники мають передбачати у проектах договорів, зокрема:

  • складові частини ціни на природний газ;
  • відповідний порядок зміни його ціни на основі випадків, встановлених у статті 36 Закону № 922.

Зважте, що у складі формули визначення ціни на природний газ, наведена у листі Мінекономрозвитку від 11.12.2018 № 3304-04/54265-06, немає послуги транспортування природного газу.

Джерело: лист Мінекономіки від 30.09.2019 № 3304-04/39989-07

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
33186

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
4320

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
26948

Оплата періодики у грудні можлива — тримайте 3 підказки

Пояснимо алгоритм дій, який допоможе здійснити передплату періодичних видань в бюджетних установах в грудні. Адже Постанова 1070 про попередню оплату заплутала багатьох. Прочитайте — матимете й надалі професійного помічника, що завжди зорієнтує серед законодавчих змін і практичних запитань
3243