Якщо працівник працює за контрактом із встановленим строком його дії і останній день трудових відносин припадає на день його хвороби чи відпустки, звільняти такого працівника заборонено. Таку позицію містить рішення Другого сенату Конституційного Суду України від 04.09.2019 № 6-р(II)/2019 у справі № 3-425/2018(6960/18).
До цього рішення суддя Конституційного суду України Городовенко В. В., який розглядав цю справу у складі Другого сенату, висловив окрему думку:
«… Припинення трудового договору з працівником у період його тимчасової непрацездатності чи перебування у відпустці внаслідок закінчення строку контракту відповідно до пункту 2 частини першої статті 36 КЗпП не можна розцінювати як звільнення цього працівника з ініціативи роботодавця. Закінчення строку контракту перебуває поза суб’єктивною волею роботодавця і не може бути наслідком його неправомірного втручання у трудові права працівника, а сам працівник погоджувався на укладення контракту на певний строк, а тому не можна стверджувати, що закінчення цього строку не є його волею...».
Тобто окрема думка співпадає з позицією постанови Верховного суду від 26.12.2018 у справі № 640/498/17-ц (провадження № 61-5428св18), що заборона звільняти працівника під час лікарняного чи відпустки за ініціативою роботодавця не поширюється на строковий трудовий договір, у т. ч. контракт.
З окремої думки судді Конституційного Суду України Городовенка В.В. стосовно рішення Конституційного Суду України (Другий сенат) у справі за конституційною скаргою Жабо Тетяни Максимівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої статті 40 Кодексу законів про працю України
Працівник звільняється і бажає перерахувати суму компенсації на нове місце роботи. Як має діяти бухгалтер?
Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки.
Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації
Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
Як нараховуються розрахункові виплати при звільненні працівника – зарплата за останній місяць, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога. Які особливості оподаткування вихідної допомоги, чи нараховується за нею ЄСВ. Як показати вихідну допомогу в Додатку 4ДФ до Податкового розрахунку, приклад нарахування розрахункових при звільненні працівника – у цьому огляді.
У статті знайдете необхідні документи для звільнення працівника. Експерт підкаже, можливі причини звільнення та як провести цю процедуру.