Працівника, з яким укладено контракт, можна звільнити під час хвороби

Якщо працівник працює за контрактом із встановленим строком його дії і останній день трудових відносин припадає на день його хвороби чи відпустки, звільняти такого працівника заборонено. Таку позицію містить рішення Другого сенату Конституційного Суду України від 04.09.2019 № 6-р(II)/2019 у справі № 3-425/2018(6960/18).

До цього рішення суддя Конституційного суду України Городовенко В. В., який розглядав цю справу у складі Другого сенату, висловив окрему думку:

«… Припинення трудового договору з працівником у період його тимчасової непрацездатності чи перебування у відпустці внаслідок закінчення строку контракту відповідно до пункту 2 частини першої статті 36 КЗпП не можна розцінювати як звільнення цього працівника з ініціативи роботодавця. Закінчення строку контракту перебуває поза суб’єктивною волею роботодавця і не може бути наслідком його неправомірного втручання у трудові права працівника, а сам працівник погоджувався на укладення контракту на певний строк, а тому не можна стверджувати, що закінчення цього строку не є його волею...».

Тобто окрема думка співпадає з позицією постанови Верховного суду від 26.12.2018 у справі № 640/498/17-ц (провадження № 61-5428св18), що заборона звільняти працівника під час лікарняного чи відпустки за ініціативою роботодавця не поширюється на строковий трудовий договір, у т. ч. контракт.

З окремої думки судді Конституційного Суду України Городовенка В.В. стосовно рішення Конституційного Суду України (Другий сенат) у справі за конституційною скаргою Жабо Тетяни Максимівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої статті 40 Кодексу законів про працю України

Працівника, з яким укладено контракт, можна звільнити під час хвороби
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Працівник звільняється і бажає перерахувати суму компенсації на нове місце роботи. Як має діяти бухгалтер?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2023 та 2024 роки
97103

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2023 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
195841

Звільнення працівників у воєнний час — зразки документів

Запровадження воєнного стану та збройна агресія призвели до збільшення частоти звільнення працівників у бюджетних установах з причин їх смерті, тривалої відсутності чи через знищення майна установ. Розглянемо детально ці процедури звільнення та які документи потрібно видати при цьому.
32974

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації.
6717