Як зміниться зарплата держслужбовців 2020 року

Чи можна призначити на декретну посаду держслужби у період карантину

Як зміниться зарплата держслужбовців 2020 року

Наприкінці вересня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» від 19.09.2019 № 117-IX, який запроваджує зміни в оплаті праці держслужбовців.

Так, мінімальний посадовий оклад держслужбовця становитиме, як і раніше, два розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Однак без уточнення — на 1 січня календарного року. Тож посадові оклади держслужбовців 2020 зростатимуть одночасно із законодавчим підвищенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Зміни в державній службі 2020

Для різних держорганів Уряд встановлюватиме додаткові коригуючі коефіцієнти оплати праці з урахуванням соціально-економічних, демографічних, кліматичних, екологічних та інших особливостей адміністративно-територіальних одиниць, на територію яких поширюється юрисдикція таких органів.

До 01.01.2020 НАДС має розробити, а Уряд затвердити схеми посадових окладів для кожної підкатегорії посад державної служби та для п’ятьох рівнів держорганів.

Із структури зарплати Закон № 117 виключив виплати тимчасового характеру — за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків:

  • тимчасово відсутнього держслужбовця;
  • за вакантною посадою державної служби.

Ці виплати й надалі виплачуватимуть за наявності підстав, оскільки їх розмір і умови виплати визначають частини 3 і 4 статті 52 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.

До переліку надбавок і доплат Закон № 117 включив компенсацію за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці. Умови її виплати визначатиме Уряд.

Окрім цього, за потреби організувати та виконати завдання, що мають тимчасовий характер, укладатимуть контракт на посади державної служби категорій «Б» і «В». Умови оплати праці для таких держслужбовців визначатиме контракт.

Детальніше про запроваджені Законом № 117 зміни читайте у статті «Державна служба: перезавантаження».

Із публікації в тижневику «Головбух: Бюджет» № 37/2019

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237455

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
47063

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64546

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243643

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
233815

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді