Які документи перевіряють ревізори ФСС

UA RU

Фахівці ФСС зазначили, що в першу чергу перевіряють роботу комісії із соціального страхування установи, яка безпосередньо розпоряджається використанням коштів ФСС та забезпечує контроль за їх цільовим використанням.

Під час перевірки ревізують такі документи:

  • протоколи засідань комісії (рішення уповноваженого) із соціального страхування установи;
  • заяви-розрахунки для фінансування матеріального забезпечення застрахованих осіб за кошти ФСС;
  • листки непрацездатності;
  • копії посвідчень осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС, учасників війни та інші документи, що підтверджують право осіб на пільги щодо оплати листків непрацездатності;
  • трудові книжки;
  • індивідуальні відомості про застраховану особу (форма № ОК-7-з);
  • табелі обліку використання робочого часу, графіки змінності;
  • розрахунково-платіжні відомості.

Ревізори ФСС ретельно перевіряють не тільки розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах, а й порядок заповнення листків непрацездатності, які є підставою для нарахування допомоги. Адже значна кількість порушень саме у порядку їх видачі, продовження, оформлення.

За інформацією Управління виконавчої дирекції ФСС у Тернопільській області

Які документи перевіряють ревізори ФСС
Микола ПОСТЕРНАК,експерт Експертус Головбух
Ефективна робота комісії із соціального страхування вбереже бухгалтера установи від головного болю, а установу від штрафів, що накладає ФСС. Хто може бути членом комісії, які її права та обов’язки?

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
70851

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47507

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді