Українцям планують ввести збір на розвиток спорту

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Планують запровадити загальнодержавний збір на розвиток спорту

У Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики опрацьовують законопроєкт № 2208 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження загальнодержавного збору на розвиток спорту».

Законопроєкт пропонує запровадити загальнодержавний збір на розвиток спорту для створення додаткових джерел фінансування розвитку спорту та забезпечити дієвий контроль за сплатою цього збору.

Базою оподаткування збору на розвиток спорту є сума операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі. Ставка цього збору — 1% від операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що запровадження такого збору стимулюватиме громадян та суб’єктів господарювання продавати та/або купувати іноземну валюту в онлайн режимі у безготівковій формі без відвідування фінансових установ, їх структурних підрозділів та пунктів обміну валют.

Банки, у свою чергу, в умовах значної конкуренції на ринку купівлі/продажу іноземних валют це додатково стимулюватиме створювати клієнтам належні умови для здійснення валюто-обмінних операцій в режимі онлайн.

Із законопроєкту № 2208 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження загальнодержавного збору на розвиток спорту»

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
25913

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74509

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395357

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді