Раніше портал «Бюджетник» повідомляв, що очільник Мінсоцполітики Юлія Соколовська запропонувала «відв’язати» понад 150 видів соціальних виплат та фінансових показників від прожиткового мінімуму.
Текст такого законопроєкту наразі обговорюють у Спільному представницькому органі репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.
Зокрема, «відв’язка» від прожиткового мінімуму стосується таких показників як:
Розмір соціальних виплат визначатиме Держбюджет. Для обчислення мінімального розміру посадового окладу працівників бюджетних установ у Держбюджеті встановлять базову величину, від якої його і обчислюватимуть.
Якщо наразі зарплату індексують у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, Держбюджет визначатиме певний розмір, у межах якого індексуватимуть зарплату.
Такі новації пропонують ввести з 01.07.2020.
Із законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів»
За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
Які правила для нарахування індексації у 2024 та 2025 роках, як індексувати зарплату протягом 2024 та 2025 років, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – продемонструємо на прикладах та поясненнях від експерта у статті.
Як впровадити погодинну оплату праці у 2024 році, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
Оцінювання державних службовців – хто визначає завдання і ключові показники для держслужбовців та як оцінюють результати виконання завдань?