
Раніше портал «Бюджетник» повідомляв, що очільник Мінсоцполітики Юлія Соколовська запропонувала «відв’язати» понад 150 видів соціальних виплат та фінансових показників від прожиткового мінімуму.
Текст такого законопроєкту наразі обговорюють у Спільному представницькому органі репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.
Зокрема, «відв’язка» від прожиткового мінімуму стосується таких показників як:
Розмір соціальних виплат визначатиме Держбюджет. Для обчислення мінімального розміру посадового окладу працівників бюджетних установ у Держбюджеті встановлять базову величину, від якої його і обчислюватимуть.
Якщо наразі зарплату індексують у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, Держбюджет визначатиме певний розмір, у межах якого індексуватимуть зарплату.
Такі новації пропонують ввести з 01.07.2020.
Із законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів»
З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
Оплата праці в органах місцевого самоврядування 2024: ➤ посадові оклади ➤ надбавки ➤ доплати ➤ премії ➤ матеріальна допомога
Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.