Посадовий оклад «відв’яжуть» від прожиткового мінімуму

Посадовий оклад «відв’яжуть» від прожиткового мінімуму

Раніше портал «Бюджетник» повідомляв, що очільник Мінсоцполітики Юлія Соколовська запропонувала «відв’язати» понад 150 видів соціальних виплат та фінансових показників від прожиткового мінімуму.

Текст такого законопроєкту наразі обговорюють у Спільному представницькому органі репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Зокрема, «відв’язка» від прожиткового мінімуму стосується таких показників як:

Розмір соціальних виплат визначатиме Держбюджет. Для обчислення мінімального розміру посадового окладу працівників бюджетних установ у Держбюджеті встановлять базову величину, від якої його і обчислюватимуть.

Якщо наразі зарплату індексують у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, Держбюджет визначатиме певний розмір, у межах якого індексуватимуть зарплату.

Такі новації пропонують ввести з 01.07.2020.

Із законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів»

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
1506

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
8969

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
71310

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
789