Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook запросив до дискусії про те, яка податкова система нам потрібна.
На його думку:
«найважливіший економічний актив України — це люди. Тому бажано щоб податки стимулювали створення робочих місць і підвищення зарплат. Для цього потрібно максимально знизити податки на працю. А звідки ж взяти податки на оплату вчителів, лікарів, пожежників, науковців, та на пенсії? Я би пропонував збільшити податки на активи — нерухомість, тощо, та залишити ПДВ. Я розумію, що на сьогодні це неможливо, але я би розглянув таку податкову реформу:
- відмінити ЄСВ;
- максимально знизити податок на дохід фізичної особи;
- для компенсації, підняти податок на нерухомість;
- також для компенсації, підняти податок на землю та інші активи;
- покращити збір податків на нерухомість та інші активи;
- не чіпати ПДВ, а покращити його збір;
- продовжувати детінізацію економіки прямими і непрямими методами;
- надавати державну підтримку бізнесу тільки за умови роботи в білу та створення достатньої кількості робочих місць.
Всі ці 8 пунктів — до обговорення. Ідея цих пунктів — зняти з порядку денного питання ФОПів, забезпечити стимули для створення робочих місць, підвищення зарплат, та зменшення безробіття».
Звичайно, без критики не обійшлося, як і без пропозицій.
Із особистої сторінки в соціальній мережі Facebook Тимофія Милованова
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
Рентна плата за спеціальне використання води - cкільки становить, хто сплачує та як декларується цей податок, коли існує подвійна рента – у консультації.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.