Як повертають надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Як повертають надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ

Помилково/надміру сплачені суми грошового зобов’язання повертають платнику за його заявою (ст. 43 ПК), якщо у такого платника немає податкового боргу.

Надміру сплачені податкові зобов’язання з ПДВ, зараховані до бюджету з рахунка платника ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (СЕАПДВ) у порядку, визначеному пунктом 200¹.5 ПК, повертають виключно:

  • на рахунок платника в СЕАПДВ (за наявності);
  • на поточний рахунок платника податків в установі банку — якщо рахунок в СЕАПДВ відсутній на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів.

Складовою формули щодо суми ПДВ, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, є загальна сума поповнення з поточного рахунку платника ПДВ рахунка в СЕАПДВ (∑ПопРах).

Суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення ∑ПопРах і суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.

Якщо в подальшому платник вирішить повернути кошти з електронного рахунка на поточний рахунок, значення ∑ПопРах зменшують на суму ПДВ, яка зазначена у заяві про перерахування з електронного рахунку на поточний рахунок платника.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
26645

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74704

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
396007

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді