Як повертають надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ

Як повертають надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ

Помилково/надміру сплачені суми грошового зобов’язання повертають платнику за його заявою (ст. 43 ПК), якщо у такого платника немає податкового боргу.

Надміру сплачені податкові зобов’язання з ПДВ, зараховані до бюджету з рахунка платника ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (СЕАПДВ) у порядку, визначеному пунктом 200¹.5 ПК, повертають виключно:

  • на рахунок платника в СЕАПДВ (за наявності);
  • на поточний рахунок платника податків в установі банку — якщо рахунок в СЕАПДВ відсутній на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів.

Складовою формули щодо суми ПДВ, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, є загальна сума поповнення з поточного рахунку платника ПДВ рахунка в СЕАПДВ (∑ПопРах).

Суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення ∑ПопРах і суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.

Якщо в подальшому платник вирішить повернути кошти з електронного рахунка на поточний рахунок, значення ∑ПопРах зменшують на суму ПДВ, яка зазначена у заяві про перерахування з електронного рахунку на поточний рахунок платника.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
262

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25528

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1491

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
216308

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
301852