Хочеш стати мільйонером — повідом про злочин

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Хочеш стати мільйонером — повідом про злочин

З 01.01.2020 набере чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» від 17.10.2019 № 198-IX, який вводить нове поняття — викривач.

Викривач — це фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація достовірна, повідомила про можливі корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з:

  • її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю;
  • проходженням служби чи навчання;
  • участю у передбачених законодавством процедурах, обов’язкових для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Викривачі, їх близькі особи перебувають під захистом держави.

За повідомлення про корупційний злочин та активне сприяння його розкриттю викривачу виплачують винагороду після ухвалення обвинувального вироку суду. Одна з умов для її отримання — грошовий розмір предмета злочину або завдані державі збитки від такого злочину в п’ять тисяч і більше разів мають перевищувати розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на час вчинення злочину.

Розмір винагороди становить 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або від завданого державі збитку, але не більше трьох тисяч мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення злочину.

Тобто, якщо у 2019 році державі завдано збитки як мінімум на суму 10 035 000 грн (2007 грн × 5000), викривач може претендувати на винагороду в сумі 1 003 500 грн. Проте, якою б великою не була сума шкоди у 2019 році, винагорода не може перевищувати 12 519 000 грн (4173 грн × 3000).

Із Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» від 17.10.2019 № 198-IX

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік основних засобів 2025: від придбання до списання

У статті поговоримо про облік основних засобів в бюджетних установах. З'ясуємо, як відображати їх придбання, амортизацію, реконструкцію, модернізацію, поліпшення, ремонт, переоцінку вартості, дооцінку й відновлення корисності, уцінку й втрата від зменшення корисності, вибуття та списання в бухобліку
359701

Статистична звітність 2025

У статті зібрали актуальні бланки статистичної звітності. Експерт розповість, які статистичні звіти й коли подавати бюджетним установам
43219

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього або відстороненого працівника

Працівники бюджетних установ часто мають виконувати обов’язки інших — тимчасово відсутніх або відсторонених. Як оформити та нарахувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього/відстороненого працівника? Від окладу за якою посадою встановлювати доплату? Пояснюємо на прикладі робочої ситуації.
117064

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
37102

Бухгалтерська довідка: зразок 2025

Для яких саме господарських операцій складається бухгалтерська довідка? Яку інформацію у ній вказувати? Відповімо на запитання й наведемо зразки заповнення бухгалтерської довідки для різних робочих ситуацій.
71375

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді