Хочеш стати мільйонером — повідом про злочин

Хочеш стати мільйонером — повідом про злочин

З 01.01.2020 набере чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» від 17.10.2019 № 198-IX, який вводить нове поняття — викривач.

Викривач — це фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація достовірна, повідомила про можливі корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з:

  • її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю;
  • проходженням служби чи навчання;
  • участю у передбачених законодавством процедурах, обов’язкових для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Викривачі, їх близькі особи перебувають під захистом держави.

За повідомлення про корупційний злочин та активне сприяння його розкриттю викривачу виплачують винагороду після ухвалення обвинувального вироку суду. Одна з умов для її отримання — грошовий розмір предмета злочину або завдані державі збитки від такого злочину в п’ять тисяч і більше разів мають перевищувати розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на час вчинення злочину.

Розмір винагороди становить 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або від завданого державі збитку, але не більше трьох тисяч мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення злочину.

Тобто, якщо у 2019 році державі завдано збитки як мінімум на суму 10 035 000 грн (2007 грн × 5000), викривач може претендувати на винагороду в сумі 1 003 500 грн. Проте, якою б великою не була сума шкоди у 2019 році, винагорода не може перевищувати 12 519 000 грн (4173 грн × 3000).

Із Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» від 17.10.2019 № 198-IX

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263338

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3096

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54701

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді